Pátek 03.01.2025

00:52

Pátek 03.01.2025

00:52

reklama

BUGGYRA Academy je celosvětově úspěšný projekt, který je porovnatelný pouze s projektem Redbullu

BUGGYRA Academy má zastoupení téměř ve všech motoristických odvětví. Letošní Dakar to dokázal, zářili Michek za motocykly, Macháček, Enge za lehká vozidla, Šoltys i Casale za kamiony. Něco takového lze srovnávat jen s projektem Redbullu.

Letošní rallye Dakar se určitě vyvedla. Martin Michek mezi motocyklisty obsadil fantastické desáté místo, Josef Macháček vyhrál svou kategorii lehkých prototypů. Oba patří mezi jezdce BUGGYRA Academy, která Dakarem dokázala, že tento projekt rozhodně má smysl i to, že široký záběr od okruhů až po vytrvalostní rallye určitě není sousto, které by zde nedokázali spořádat. Ne nadarmo je ambasadorem BUGGYRA Academy Emerson Fittipaldi, tento projekt totiž obsahuje i výchovu jezdců pro F1.

Dlouho to vypadalo na historicky nejlepší výsledek českého motocyklisty na rallye Dakar. Maximem je už téměř čtvrtstoletí starý úspěch Stanislava Zlocha, který skončil desátý. Teď se k němu přidal Martin Michek přesto, že po poslední etapě u jeho jména svítila devátá příčka. Bohužel však dostal 20 minut penalizace za vynechání kontrolního bodu. Tak jako tak jde o obrovský úspěch. Určitě není náhodou, že i Michek patří do BUGGYRA Academy, která vznikla v roce 2019 a kromě velkých hvězd jako je třeba již zmíněný Emerson Fittipaldi či jeho syn Emo spolupracuje i s mladými talenty, kteří jistě v budoucnu zazáří i na Dakaru (například dcery šéfa BUGGYRA Racing Martina Koloce Yasmeen a Aliyyah).

V BUGGYRA Academy je i Josef Macháček, který v Saúdské Arábii vyhrál kategorii lehkých prototypů a v téměř 64 letech se stal nejstarším borcem, kterému se podařilo zvítězit. Svůj díl si na Dakaru odvedl i Tomáš Enge, který se ukázal jako velmi dobrý týmový hráč, když právě Macháčka v jedné z posledních etap vytáhl po defektu z problémů a pomohl mu dostat se do cíle v solidním čase. A zkušenosti z legendárního závodu se mu v budoucnu jistě budou hodit.

V Saúdské Arábii se do doby dávno minulé tak trochu vrátil Ignacio Casale. Trojnásobný vítěz Dakaru na čtyřkolkách usedl v barvách Buggyry za volant Tatry a možná zavzpomínal na své začátky navigátora kamionu svého tatínka. V BUGGYRA Academy je tento Chilan zodpovědný zejména za výchovu mladých talentů. Letos vyhrál neoficiální kategorii vozů s mechanickou převodovkou. Osobností Buggyry je i Álvaro León, který na Dakaru slavil vítězství v roce 2019 v kategorii side-by-side (SxS). Zkrátka se dá říct, že to nejlepší na Dakaru je z BUGGYRA Academy. Pro příští rok si zde logicky dávají velké cíle. Uvidíme, do jakých výšin tento projekt vystoupá. Zatím má BUGGYRA Academy našlápnuto velmi dobře.

Jisté je, že u týmu se již nyní připravují i na roky 2022 a 2023 a počítají s tím, že v roce 2023 pojedou závod obě sestry Kolocovy. Buggyra také věří, že Martin Michek obhájí své kvality a Casale pojede s automatickou převodovkou. BUGGYRA Academy má tedy opravdu velký potenciál a ještě jednou je třeba zdůraznit, že tento projekt je i ze světového hlediska zcela ojedinělý.

Foto: BUGGYRA Academy


reklama

reklama
reklama